Przegrywamy ze Spartą Oborniki

2021-04-26
Bardzo nieudanie wznowiliśmy rozgrywki po przerwie spowodowanej pandemią. Najpierw przegraliśmy wygrany praktycznie mecz we Wronkach by w drugiej kolejce ulec na boisku w Objezierzu drużynie Sparty Oborniki.

Początek meczu to dobra gra naszego zespołu. Podobnie jak we Wronkach szybko zdobyliśmy bramkę, autorem gola był Denis Maćkowiak, który po szybkiej akcji lewą stroną boiska nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.
Chwile później powinno być dwa do zera dla nas ponieważ po asyście Denisa - Damian Cudaszewski znalazł się na pozycji sam na sam z bramkarzem, lecz nie wykorzystał tej świetnej okazji. Skoro my nie wykorzystaliśmy okazji zrobili to gospodarze. Po rzucie wolnym dla Sparty Oborniki piłka wrzucona w nasze pole karne nie wybita przez żadnego z naszych obrońców stała się łatwym celem dla napastnika z Obornik, który z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza.

W drugiej połowie trener Bernard Szmyt dokonał kilku zmian lecz obraz gry się nie zmienił. Ciężko przychodziło nam konstruowanie akcji ofensywnych a gospodarze groźnie kontratakowali. W 75min. Aleksander Pieczak przy wyprowadzaniu piłki z naszej połowy stracił ją a gospodarze po szybkim kontrataku wychodzą na prowadzenie strzelając nam drugą bramkę. Do końca meczu nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu okazji do wyrównania, najlepszą z nich zmarnował pod koniec meczu powracający do drużyny Paweł Szczepaniak.

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 na naszym boisku podejmujemy zespół Polonii Chodzież.

Sparta Oborniki vs Sparta Szamotuły 2 : 1 (1 : 1)

bramki:

0-1 Denis Maćkowiak 6'
1-1 Mikołaj Lis 25'
2-1 Patryk Kosmowski 78'