Zabieramy punkty liderom

2020-10-12
Sprawiedliwie potraktowała SPARTA liderów naszej klasy rozgrywkowej. W zeszłym tygodniu zremisowaliśmy bezbramkowo z wiceliderem - zespołem Pogoni Łobżenica, a wczoraj po bramkach Damiana Cudaszewskiego i Łukasza Rody podzieliliśmy się punktami z liderem z Pobiedzisk.
Mecz w Pobiedziskach pokazał, że jeżeli odpowiednio podejdziemy do meczu to potrafimy zagrać dobre spotkanie nawet z wyżej notowanymi drużynami.
Zawody nie układały się po naszej myśli ponieważ dwa razy musieliśmy ,,gonić wynik ’’. Najpierw w 7 minucie po rzucie rożnym tracimy bramkę. Pół godziny później po składnej akcji całego zespołu doprowadzamy do remisu za sprawą Damiana Cudaszewskiego. Niestety pod koniec pierwszej połowy, po niewymuszonych błędach naszych obrońców, gospodarze podwyższyli na 2 - 1.

Druga połowa to ataki z obu stron. Drużyna Huraganu miała kilka okazji do tego, by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, lecz w niedzielę mieliśmy trochę szczęścia a w bramce dobrze spisywał się Gracjan Kłos. W 75min. prawą stroną na akcję zdecydował się Łukasz Roda a po jego strzale i rykoszecie od obrońcy piłka, ku uciesze licznie przybyłych na to spotkanie kibiców Sparty, wpadła do bramki gospodarzy.

Po meczu nasi zawodnicy podziękowali kibicom za wsparcie oraz doping i wspólnie cieszyliśmy się ze zdobytego punktu, gdyż jak stare piłkarskie powiedzenie mówi: ,, jeżeli nie możesz wygrać to trzeba zremisować”

Huragan Pobiedziska vs Sparta Szamotuły 2 - 2 (2 - 1)

bramki:


1-0 Maciej Ratajski 7'
1-1 Damian Cudaszewski 37'
2-1 David Paku Thsela 45'
2-2 Łukasz Roda 75'