Trzy punkty z Kamieńcem

2017-10-03
W ostatnim meczu ligowym rozegranym na boisku w Szamotułach 30 września 2017 r Sparta po bardzo trudnym meczu wywalczyła trzy punkty chociaż do stylu gry było dużo zastrzeżeń szczególnie w pierwszych 45 minutach tego meczu.

Zawodnicy gości wyszli na prowadzenie już w 5 minucie meczu kiedy Mateusz Chojnacki pokonał Jakuba Prętkiego. Spartanie doprowadzili do wyrównania w 18 minucie kiedy to Rafał Krówczyński sprytnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. Kiedy wszyscy spodziewali się kolejnych bramek Sparty niestety celowniki spartan były mocno rozregulowane. W 39 minucie konsternacja bo sędzia główny dyktuje problematyczny rzut karny przeciwko gospodarzom, który wykorzystuje zawodnik Kamieńca Przemysław Gawron i na przerwę gospodarze schodzili przegrywając 1-2

Ostra reprymenda w przerwie i na drugą połowę Sparta wyszła bardziej skoncentrowana, a było jej łatwiej bo już na poczatku drugiej części drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości Marek Nowaczyk.
Wyrównanie padło w 60 minucie a autorem bramki był Filip Kaszkowiak. Dwie minuty później ładne podanie Rafała Chmala do Przemysława Szały i grający trener spartan wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Sytuacji bramkowych było jeszcze kilka, ale nasi zawodnicy zawodzili w dogodnych sytuacjach.
Cieszy zwycięstwo i zdobyte punkty, ale co do gry szczególnie w pierwszej połowie mamy duże zastrzeżenia.

Należy wspomnieć,że w tym meczu po raz ostatni w tej rundzie bramki Sparty Szamotuły strzegł Jakub Prętki który wyjechał już kończyć studia za granicą.
Powodzenia Kuba

bramki zdobywali:
0-1 Mateusz Chojnacki 5'
1-1 Rafał Krówczyński 18'
1-2 Przemysław Gawron 39'(k)
2-2 Filip Kaszkowiak 60'
3-2 Przemysław Szała 62'

skład Sparty:
Jakub Prętki, Adrian Barański (72' Jakub Smulski), Jacek Gil, Rafał Chmal (80' Artur Łochowicz), Rafał Krówczyński, Przemysław Szała, Krzysztof Nowak (46' Kacper Szmyt), Dominik Kowalik, Damian Cudaszewski, Filip Kaszkowiak, Krystian Wojciechowski (46' Sebastian Lachowicz)

sędziowali:
Kacper Popek - sędzia główny
Adam Giełda - sędzia asystent nr 1
Zbigniew Giełda - sędzia asystent nr 2
wszyscy KS WZPN Poznań


fragmenty spotkania-bramki