Sparta vs Concordia 1-0

2021-03-16
Udanie wypadła na naszym boisku w Szamotułach inauguracja rundy wiosennej RED BOX V Ligi.
W sobotnim spotkaniu podopieczni Bernarda Szmyta pokonali zespół Concordii Murowana Goślina w stosunku 1:0. Ze względu na to, że naturalne boisko poddane zostało zabiegom renowacyjnym mecz odbył się na sztucznej płycie.

Niestety nadal ze względu na obostrzenia pandemiczne spotkanie to odbyło się bez udziału publiczności.

Pierwsza połowa to wzajemne badanie się obydwu zespołów. Mecz toczył się w środkowej części boiska a akcji podbramkowych nie było zbyt wiele. Po dwóch stałych fragmentach zagroziliśmy bramce przeciwnika za sprawą Mateusza Lembicza i Szymona Sierżanta. Druga połowa to dokładniejsza gra z naszej strony co przełożyło się na kilka sytuacji podbramkowych. W 70 min. po akcji skrzydłem Sławka Łuczka Denis Maćkowiak pokonał bramkarza naszych rywali. Chwilę później po bliźniaczej akcji ponownie Denis stanął oko w oko z bramkarzem Concordii lecz tym razem bramkarz okazał się skuteczniejszą interwencją.
W przekroju meczu byliśmy zespołem, który jest lepiej zorganizowany i co najważniejsze skuteczniejszy. Szczególnie druga połowa w wykonaniu naszego zespołu mogła się podobać.

Sparta Szamotuły vs Concordia Murowana Goślina 1 - 0 (0 - 0)