Sparta rozdaje karty !

2017-05-14
W piękny sobotni poranek 13 maja 2017 r zawodnicy Sparty wyjechali do lidera Sokoła Pniewy na 21 mecz ligowy poznańskiej klasy okręgowej.
W składzie szamotulan zabrakło kilku czołowych zawodników pauzujących za kartki (Kacper Lura i Jacek Gil) oraz Damiana Cudaszewskiego i Filipa Kaszkowiaka leczących kontuzję.
Trener Przemysław Szała uzupełnił skład na ten ważny mecz wyróżniającymi się juniorami.

Mecz gospodarze rozpoczęli z wielkim animuszem mając tzw "brzytwę na gardle" i już w pierwszej minucie doprowadzili do bardzo groźnej sytuacji. Spartanie jakby ospali dali sobie narzucić warunki gry i już w 3 minucie po poważnym błędzie obrońcy Kamil Chopcia wyprowadził Sokoła na prowadzenie.
Z czasem mecz się wyrównał, ale pierwsza odsłona należała do gospodarzy, którzy kilkakrotnie zagrozili naszej bramce strzeżonej przez Jakuba Prętkiego. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dominik Rzeszowski i na drugą połwę wychodziliśmy w osłabieniu.

Mocne słowa w szatni i druga połowa to już zupełnie inny mecz pomimo osłabienia. Sparta przejęła inicjatywę i bardzo groźnie kontratakowała.
W 61' składy się wyrównały bo po drugiej żółtej kartce - w konsekwencji czerwonej boisko musiał opóścić zawodnik gospodarzy Michał Gucia.
Sparta odważniej ruszyła do odrabiania strat i efektem była bramka w 75' zdobyta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową przez Tomasza
Stelmaszyka, a dośrodkowywał Paweł Szczepaniak.
Gra Sparty coraz bardziej się podobała i w 79 minucie po akcji Pawła Szczepaniaka bramkarz wybił piłę przed siebie, a doszedł do niej Rafał Chmal, który został brutalnie faulowany przez obrońcę Sokoła Krzysztofa Kmiecia i decyzja sędziego mogła i była tylko jedna: czerwona kartka i rzut karny, który pewnie egzekwował Rafał Krówczyński.

Spartanie wyjeżdżali z Pniew z podniesionymi głowami i jakoś nie widać aby "Sparta dołowała" jak to przeczytaliśmy na jednym z szamotulskich portali ;)

Brawo drużyna za walkę do samego końca, brawo trener za słuszne decyzje

składy drużyn
Sokół:
Michał Kiełpiński, Kamil Chopcia (71' Robert Macyszyn), Artur Forysiak, Wojciech Górecki (46' Oskar Głuchy), Michał Gucia, Krzysztof Kmieć, Artur Kraszkowski (46' Marcin Gapik), Rafał Kubiak, Kamil Niemierzycki, Robert Sobkowiak (66' Oleksii Kozlov), Filip Zborowski.

Sparta:
Jakub Prętki, Dominik Rzeszowski, Hubert Słomiński, Adrian Barański, Miłosz Nowik (82' Marek Tacik), Dawid Werda (55' Tomasz Stelmaszyk), Jakub Smulski (65' Kacper Szmyt), Rafał Krówczyński, Sebastian Lachowicz, Paweł Szczepaniak, Rafał Chmal (88' Mikiłaj Maćkowiak)

Sokół Pniewy vs Sparta Szamotuły 1-2 (1-0)

wszyscy KS WZPN Poznań

Przepraszam, że nie ma za dużo zdjęć z tego meczu, ale mój aparat odmawia posłuszeństwa, a moje uwagi co do sprzętu foto przechodzą w klubie bez echa (albo film albo zdjęcia). Mamy tylko te które udało się zrobić telefonem :/

fragmenty meczu

Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r)

foto

Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r) Sokół Pniewy vs Sparta 1-2 (13.05.2017 r)