Sparta Szamotuły vs Czarni Wróblewo 6-0 (4-0)

2019-08-25
Już w piątek rozpoczęła się 3 kolejka poznańskiej klasy okręgowej. Sparta Szamotuły podejmowała na swoim boisku zespół Czarnych Wróblewo. W zeszłym sezonie na własnym boisku ulegliśmy Czarnym w stosunku 0 -2.
Nie trzeba było dodatkowo mobilizować naszych zawodników do tego meczu, ponieważ każdy chciał zapomnieć o zeszłorocznej „wpadce” i jak najlepiej zaprezentować się w tym meczu.
Od początku spotkania narzuciliśmy swoje reguły gry i zepchnęliśmy Czarnych do defensywy.
Goście skutecznie bronili się do 12 minuty kiedy to Szymon Sierżant otworzył wynik. W 31 minucie na 2:0 podwyższył Denis Maćkowiak a w 38 minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później Sławek Łuczek strzelił swoją kolejną bramkę w tym sezonie ustalając do przerwy wynik spotkania.
 Po przerwie dołożylismy jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 58 minucie, kilka sekund po wejściu na boisko, Artur Łochowicz strzałem głową podwyższa na 5:0, a w 85 minucie ustala wynik spotkania na 6:0.
Nasza przewaga w tym spotkaniu ani przez chwilę nie budziła wątpliwości. Zespół Czarnych praktycznie przez cały mecz nie stworzył groźnej sytuacji bramkowej. Dzięki kompletowi zwycięstw i czternastu strzelonym bramkom po trzeciej kolejce przewodzimy w tabeli naszej ligi.

skład Sparty:

Jakub Prętki, Michał Łach, Mateusz Lembicz, Tobiasz Piątek (63' Artur Łochowicz), Paweł Szczepaniak (60' Aleksander Pieczak), Denis Maćkowiak, Adrian Barański (63' Damian Cudaszewski),Szymon Sierżant, Jan Bigos, Filip Kaszkowiak (75' Jakub Smulski), Sławomir Łuczek (61' Szymon Świderski)

Następny mecz ligowy rozegramy nietypowo we wtorek  03.09 o godz 17.30 w Złotkowie z miejscowymi Złotymi.
Zanim jednak udamy sie do Złotkowa w najbliższą środę o godz 16.45 w drugiej rundzie Pucharu Polski podejmować będziemy zespół Błękitnych Wronki

Poniżej skrót meczu z Czarnymi Wróblewo.