SPARTA SZAMOTUŁY – SSG KAMIENIEC 3 – 2

2019-04-22

W Wielką Sobotę gościliśmy w Szamotułach zespół SSG Kamieniec. Spotkania z tą drużyną są bardzo ciekawe, ponieważ pada w nich dużo bramek. Także i tym razem było podobnie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, którzy po stałym fragmencie gry, niezdecydowaniu naszych obrońców i bramkarza o mało nie otworzyli wyniku. Po tym ostrzeżeniu uporządkowaliśmy nieco grę i stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe. Po jednej z takich akcji w 32 minucie Damian Cudaszewski zdecydował się na strzał z za pola karnego. Mocno i precyzyjnie uderzona piłka znalazła drogę do siatki gości. Prowadziliśmy 1-0. Niestety wynik ten nie przetrwał do przerwy, ponieważ w ostatniej akcji pierwszej połowy goście strzelili bramkę. Po rzucie wolnym wykonywanym z ok. 30 metrów piłka wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza.

Po przerwie do ataków ruszyła Sparta. W 52 minucie lewą stroną boiska przedarł się Miłosz Piątek, dośrodkował piłkę w pole karne, wprost do Szymona Świderskiego, który nie dał szans bramkarzowi. Bramkę na 3 – 1 strzeliliśmy w 61 minucie ponownie za sprawą Damiana Cudaszewskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i zdobył gola. Niestety chwilę póżniej tracimy piłkę przy wyprowadzeniu akcji z własnej strefy obronnej, skutkiem tego jest bramka dla gości. Mimo stworzenia jeszcze kilku okazji do zdobycia bramki wynik nie uległ już zmianie.
Mimo tego, że co mecz punktujemy nie poprawiamy naszego miejsca w tabeli ponieważ drużyny, które znajdują się przed nami także wygrywają. Po 17 kolejce zajmujemy szóste miejsce ze zdobytymi 29 punktami.
W przyszłą sobotę o godz 16.00 jedziemy do Tarnowa Podgórnego na mecz z Tarnovią II . Zapraszamy kibiców do dopingowania naszej drużynie.