SPARTA SZAMOTUŁY – PATRIA BUK 3–2 (2–0)

2019-06-04

Najpierw w 58 minucie bardzo łatwo dali się ograć - najpierw Jasiu Bigos następnie Olek Pieczak - skutkiem tego był rzut karny dla gości, który chwilę potem został zamieniony na bramkę. W 60 minucie jeden z najwyższych zawodników na boisku – Tobiasz Piątek nie upilnował najniższego zawodnika Patrii, który strzelił głową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tym momencie goście doprowadzili do remisu. Na domiar złego chwilę później po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Rafał Chmal. Wydawało się, że czekają nas bardzo trudne chwile. Na szczeście w dziesiątkę radziliśmy sobie bardzo dobrze, a mobilizacja i walka o każdą piłkę przyniosła rezultat w 74 minucie kiedy to Tobiasz Piatek częściowo rehabilituje się za swój błąd w obronie pięknym mierzonym strzałem z rzutu wolnego ustala wynik spotkania na 3-2 dla Sparty.

Po dobrym meczu Sparta wygrywa z liderem tabeli w takim samym stosunku jak w rundzie jesiennej. Dzięki mobilizacji i zaangażowaniu można wygrać mecz grając w osłabieniu – to dziś udowodnili nasi chłopcy za co zebrali po meczu duże brawa od kibiców.