Remis w Strykowie

2017-10-09
W niedzielę 8 października 2017 r Sparta wyjechała do Spójni Strykowo z nadziejami na zgarnięcie pełnej puli w postaci trzech punktów.
Niestety z powodów zdrowotnych kilku chłopaków spartanie musieli jechać w okrojonej kadrze.

Mecz ułożył się po naszej myśli bo już w 4 minucie szarżującego w polu karnym gospodarzy Przemysława Szałę sfaulował obrońca Spójni i sędzia wskazał na "wapno"
Rzut karny ba bramkę zamienił Rafał Krówczyński. W tej części gry szamotulanie mieli jeszcze kilka sytuacji bramkowych ale zabrakło szczęścia i dokładności. W 25 minucie rzut wolny dla Spójni i Sebastian Rajewicz doprowadza do wyrównania na 1-1 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

Drugą część meczu Sparta rozpoczęła nieco gorzej i gospodarze stworzyli sobie na kilka groźnych kontr lagując piłkę w nasze pole karne. W 71 minucie czerwoną kartkę za oplucie Rafała Krówczyńskiego otrzymał zawodnik Spójni i wyglądała na to że Sparta zrealizuje swój cel.
Niestety osłabiona Spójnia broniła się dzielnie a w 82 minucie wyprowadziła zabójczą kontrę i Maciej Urbaniak ładnym strzałem pokonał Patryka Boczka i 2-1 dla gospodarzy. Sparta bardzo mocno ruszyła do odrobienia strat i udało się w 90+1 minucie. Rzut z autu wykonał Krzysztof Nowak, piłka trafiła do Rafała Krówczyńskiego a ten pięknym strzałem z ok 18 metrów doprowadził do wyrównania, na więcej zabrakło już czasu i remisem 2-2 mecz się skończył.

Na uwagę zasługuje fakt iż w tym meczu w podstawowym składzie zadebiutował 16-to letni Aleksander Pieczak i jego występ należy zaliczyć do udanych.