Remis w Stęszewie

2017-04-11
W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r spartanie wyjechali do Lipna Stęszew z nadziejami, ale też z obawami bo dużyna Lipna to solidny rywal.
W szerokiej kadrze Sparty po raz pierwszy znalazł się Gabriel Myszynski Lopes na którego certyfikat czekaliśmy miesiąc.

Mecz rozpoczął się nie po naszej myśli bo już w 4 minucie bardzo szybki Filip Ignaszczak wyprzedził Miłosza Nowika i strzałem z 16-tu metrów nie dał szans Jabubowi Prętkiemu. Sparta bardzo szybko odpowiedziała bo już w 7 minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Tomasz Stelmaszyk doprowadził do wyrównania. Sparta od tego momentu była zespołem piłkarsko lepszym jednak nie ustrzegła się błędów w kryciu i w 36 minucie niepokryty Michał Odoliński zdobył bramkę na 2-1. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.
Po zmianie stron Spartanie śmielej zaatakowali i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 55 minucie dokładne zagranie Tomasza Stelmaszyka do Filipa Kaszkowiaka i jest 2-2. Niestety klejny błąd w środku pola  i w 59 minucie spotkania  Filip Ignaszczak po raz drugi wpisuje się na listę strzelców podwyższając na 3-2. Sparta zaatakowała jeszcze bardziej chcąc za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania i ewentualnie wygrania tego meczu jednak piłki mijały światło bramki. Kiedy wydawało się że Lipno zdobędzie komplet punktów sędzia doliczył do podstawowego czasu aż 7 minut za przerwy w meczu spowodowane urazami, pomocą medyczną głównie zawodnikom Lipna. W ostatniej akcji meczu w okolicach pola karnego został faulowany Dawid Werda. Do piłki podszedł Tomasz Stelmaszyk, który dośrodkował idealnie ba głowę Rafała Chmala a ten skierował ją do bramki i 3-3 ! Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie, które rozgrywaliśmy w Niedzielę Palmową i na boisku zrobiło się bardzo żółto (12 kartek 5 Sparta, 7 Lipno) i czerwono 3 kartki w tym jedna to konsekwencja dwóch żółtych (Maciej Scherfchen) oraz dwie bezpośrednie czerwone (Dawid Kowalczyk - Lipno i Gabriel Myszynski Lopes - Sparta) Co się wydarzyło a było to w 89 minucie spotkania nie widzieliśmy dokładnie i nasz operator kamery też tego nie uchwycił (zresztą nie tylko tego bo drugiej bramki Lipna także) Gabriel wszedł na boisko w 77 minucie, a w 89 musiał je opóścić. Decyzję o rozmiarze kary podejmie Wydział Dyscypliny przy WZPN Poznań.

bramki:
1-0 Filip Ignaszczak 4'
1-1 Tomasz Stelmaszyk 7'
2-1 Michał Odoliński 36'
2-2 Filip Kaszkowiak 55'
3-2 Filip Ignaszczak 59'
3-3 Rafał Chmal 90+7


składy:
Lipno
Grzegorz Trenda, Adam Czekała, Adam Biernacki (75' Sebastian Wojtkowiak), Karol Krzyżański, Bartłomiej Jóźwiak, Filip Ignaszczak, Michał Odoliński (55' Dawid Kowalczyk), Patryk Przybyła, Tomasz Woźniak, Maciej Scherfchen, Krzysztof Jędroszyk (55' Krzysztof Kujawa.

Sparta
Jakub Prętki, Filip Kaszkowiak, Kacper Lura, Jacek Gil, Miłosz Nowik (46' Rafał Chmal), Damian Cudaszewski (70' Dawid Werda), Adrian Barański (77 Gabriel Myszynski), Hubert Słomiński, Rafał Krówczyński (60' Sebastian Lachowicz, Paweł Szczepaniak, Tomasz Stelmaszyk.

sędziowali:
Maciej Kaczmarek - sędzia główny
Michał Waskowski - sędzia asystent nr 1
Jacek Kołodziej - sędzia asystent nr 2
wszyscy KS WZPN Poznań

fragmenty meczu