Remis w Konarzewie

2019-11-03

ORKAN KONARZEWO – SPARTA SZAMOTUŁY 1 – 1 ( 1 – 1 )

W minioną sobotę o godz 14.00 Sparta rozgrywała swój kolejny ligowy mecz. W tej kolejce gościliśmy w Konarzewie, gdzie rozgrywaliśmy mecz z miejscowym Orkanem.
Od początku spotkania dominowali gospodarze, którzy zepchnęli nas do defensywy. Gra nie układała nam się - czesto traciliśmy piłkę a także graliśmy bardzo niedokładnie. Boisko mimo, że z daleka wyglądało ładnie - było bardzo nierówne przez co ciężko było zawodnikom przeprowadzać płynne akcje. Finałem naszej słabszej postawy w tej części meczu była bramka dla gospodarzy, którą straciliśmy w 12minucie. Utrata bramki pozytywnie wpłynęła na nasz zespół ponieważ od tego momentu zaczęliśmy grać składniej co zaowocowało stworzeniem kilku sytuacji podbramkowych. W 24 minucie po jednej z takich akcji lewą strona boiska bramkę na jeden do jednego strzelił Szymon Sierżant. Do końca pierwszej połowy stworzyliśmy sobie jeszcze co najmniej dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, których jednak nie udało nam się wykorzystać. Druga połowa to wyrównana gra, która toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. Pod koniec spotkania Denis Maćkowiak był bliski zdobycia bramki lecz jego strzał po rykoszecie od obrońcy trafił w słupek. Goście też mieli swoją okazję do zdobycia bramki lecz udaną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się nasz bramkarz Gracjan Kłos.
Z przebiegu spotkania należy uznać wynik remisowy za sprawiedliwy. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji dlatego zwycięstwa musimy poszukać w następnych spotkaniach.
Już za tydzień w sobotę o godz 14.00 będziemy gościć w Szamotułach kolejny zespół Okrana – tym razem z Objezierza, który w tej kolejce na własnym stadionie zremisował z drużyną Dyskobolii Grodzisk Wlkp. w stosunku 1 - 1.