Przegrana z Pogonią Lwówek

2017-05-09
Mecz 20 kolejki poznańskiej klasy okręgowej pomiędzy zespołami Sparty Szamotuły i Pogoni Lwówek rozegrany został w sobotę 6 maja 2017 r o godz 17:00 wreszcie na normalnym boisku trawiastym w Szamotułach.
Zespół z Lwówka poważnie myśli jeszcze o włączeniu się do drużyn walczących o awans do IV ligi i dlatego spotkanie zapowiadało się interesująco.

Spartanie przeciwstawili bardziej doświadczonym rywalom młodość i zaangażowanie w grę i tylko pech sprawił, że przegraliśmy 0-2.

Przed meczem Prezes klubu Jacek Tacik wręczył Hubertowi Słomińskiemu skromne upominki za setny występ w barwach szamotulskiego klubu ( Hubert setny mecz rozegrał 26 marca 2017 r w Gałowie, ale ponieważ był to mecz wyjazdowy, a kolejne na własnym boisku rozgrywaliśmy na sztucznej murawie gdzie nie ma nagłośnienia i trybun Zarząd postanowił oficjalnie wręczyć upominki przed meczem z Pogonią) Brawo Hubert ✌👏

Sam mecz przypominał rozgrywkę szachową, ale to bardziej doświadczeni zawodnicy z Pogoni przejęli inicjatywę. Sparta groźnie kontratakowała, ale strzały Pawła Szczepaniaka, Rafała Krówczyńskiego i Tomasza Stelmaszyka nie znalazły drogi do bramki.

Pierwsze groźne sytuacje stworzyła Sparta a bramę strzeloną przez Miłosza Nowika arbiter nie uznał pokazując pozycję spalonego, a w kolejnej sytuacji strzał Pawła Szczepaniaka odbił się od poprzeczki i murawy wracając w pole gry
W 28 minucie atak drużyny gości i Hubert Pawłowski poisał się bardzo ładnym uderzeniem przy którym Patryk Boczek nie miał szans i zrobiło się 0-1.

Po przewwie spartanie nie mając nic do stracenia bardzo chcieli doprowadzić do wyrównania narażając się na kontry gości. Po jednej z takich akcji w 64 min Jacek Gil zatrzymał nieprzepisowo zawodnika Pogoni wychodzącego "sam na sam z bramkarzem" i w konsekwencji otrzymał czerwoną karkę i musiał opóścić plac gry. Z tej sytuacji czyli rzutu wolnego Pogoń skorzystała bo po strzale wprawdzie Patryk Boczek sparował piłkę do boku, ale zabrakło tam naszych obrońców i zawodnik Pogoni dograł do nieobstawionego Mateusza Kozłoskiego, któremy nie pozostało nic jak skierować ją do brami i zrobiło się 0-2.

Takim wynikiem mecz się zakończył, ale wstydu raczej nie ma (chociaż słyszałem różne opinie, ale nie wiem czy byliśmy na tym samym  meczu). Gramy swoimi chłpakami i z okolic nie powiem za co i niektóre opinie są krzywdzące 😟


Sparta zagrała w składzie:
Patryk Boczek, Dominik Rzeszowski (85' Marek Tacik), Kacper Lura, Jacek Gil (64' cz.k), Miłosz Nowik, Adrian Barański, Hubert Słomiński, Rafał Krówczyński (68' Sebastian Lachowicz), Paweł Szczepaniak, Tomasz Stelmaszyk, Dawid Werda (68' Rafał Chmal)

bramki:
0-1 Hubert Pawłowski 28'
0-2 Mateusz Kozłowski 65'

sędziowali:
Damian Wlekły - sędzia główny
Wojciech Schoen - sędzia asystent nr 1
Tomasz Swojak - sędzia asystent nr 2
wszyscy KS WZPN Poznań

Obserwatorem spotkania z ramienia WZPN Poznań był Pan:
Piotr Gidaszewski


Już w najbiższą sobotę 13 maja Sparta wyjedzie do Pniew na mecz z walczącym o awans do IV ligi Sokołem.
Klub Sokół Pniewy korzystając z uprawnień gospodarza i regulaminu rozgrywek na 14 dni przed meczem zmienił godzinę tego spotkania na 11:00

Zapraszamy


skrót meczu - bramki