Po dobrym meczu przegrywamy z liderem

2017-10-30
W ostatnią sobotę października na ulicę Sportową 6 w Szamotułach przyjechał lider klasy okręgowej Sokół Pniewy.
Wszyscy liczyli na dobre widowisko i się chyba nie zawiedli, chociaż to nie spartanie zgarnęli pełną pulę w postaci trzech punktów.

Przed rozpoczęciem spotkania bardzo miła uroczystość bo Krzysztof Franke w imieniu Zarządu klubu wręczył Przemysławowi Szale pamiątkową tabliczkę okolicznościową za rozegranie przed tygodniem dwusetnego meczu w barwach Sparty.

Sokół objął prowadzenie po błędzie naszych obrońców w 11 minucie, a autorem bramki był Bartłomiej Graczyk strzelając z najbliższej odległości.
Spartanie ruszyli do odrabiania strat i sztuka ta udała się w 28 minucie Rafałowi Krówczyńskiemu. Popularny "Krówka" egzekwował rzut wolny z ok 35 metrów i potężnym uderzeniem ulokował piłkę w okienku bramki Sokoła. Niestety kolejny błąd w obronie i to w doliczonym czasie pierwszej połowy wykorzystał Wojciech Górecki strzelając spartanom tzw "bramkę do szatni" i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1-2.

Po zmiaie stron Sparta odważniej ruszyła do ataków raz po raz stwarzając sytuacje bramkowe, jednak brakowało dokładności albo na drodze stanął bramkarz Sooła Aleksander Nowaczek. W 76 minucie kolejny błąd w szeregach obronnych wykorzystuje Daniel Hajdukiewicz i robi się 1-3. Młodzi spartanie jeszcze nie złożyli broni i w 80 minucie Rafał Chmal bardzo ładnie wyprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do bramki. Jeszcze w końcówce spotkania Sparta mogła doprowadzić do wyrównania jednak strzał Rafała Chmala obonił bramkarz Sokoła Nowaczek.
Ostatecznie Sparta schodziła pokonana 2-3 ale postawiła po sobie dobre wrażenie za co podziękowali im kibice.

Sparta Szamotuły vs Sokół Pniewy 2-3 (1-2)

bramki:
0-1 Bartłomiej Graczyk 11'
1-1 Rafał Krówczyński 2'
1-2 Wojciech Górecki 45+1'
1-3 Daniel Hajdukiewicz 76'
2-3 Rafał Chmal 80'


skład Sparty:
Patryk Boczek, Kacper Szmyt (78' Krzysztof Nowak), Adrian Barański, Jacek Gil (46' Sebastian Lachowicz), Rafał Chmal, Rafał Krówczyński, Przemysław Szała, Dominik Kowalik, Damian Cudaszewski, Filip Kaszkowiak, Krystian Wojciechowski.

sędziowali:
Miłosz Garstecki - sędzia główny
Sławomir Grzechowiak - sędzia asystent nr1
Wiesław Jóźwiak - sędzia asystent nr 2
wszyscy KS WZPN Poznań

fragmenty spotkania - bramki