Nieudana inauguracja rundy wiosennej.

2018-04-03

  PŁOMIEŃ PRZYPROSTYNIA – SPARTA SZAMOTUŁY  3 - 0  ( 0 – 0 )

  OGROL SIELINKO  –  SPARTA  II SZAMOTUŁY  5 - 1  ( 1 - 1 )

Bardzo nieudanie zainaugurowała swoje występy w rundzie wiosennej pierwsza drużyna Sparty. W  Wielką Sobotę na boisku w Zbąszyniu ulegliśmy wyraźnie drużynie Płomienia Przyprostynia 3-0. Początek meczu nie wskazywał na porażkę, ponieważ to my pierwsi mieliśmy okazję do zdobycia bramki za sprawą Denisa Maćkowiaka. Jeżeli nie będziemy wykorzystywali takich klarownych sytuacji to trudno będzie nam zdobywać punkty.. Gdy przegrywaliśmy 1-0 Przemo Szała strzelił bramkę po ładnej akcji całego zespołu lecz sędzia dopatrzył sie ręki przy przyjęciu piłki. Chwilę pózniej przegrywaliśmy już 2-0 a pod koniec meczu straciliśmy trzecią bramkę.
Trudno powiedzieć cos dobrego o naszej grze, ponieważ graliśmy nieskładnie, bojaźliwie i popełnialiśmy dużo niewymuszonych błędów. Mamy jednak nadzieję, że to świąteczny falstart i obudzimy się z tego koszmarnego snu, gdyż dziś bliżej nam do strefy spadkowej niż do tego byśmy znależli się w pierwszej piątce ligi.  Warto wspomnieć, że w naszej drużynie zadebiutowało kilku zawodników – Szymon Sierżant, Szymon Świderski, Denis Maćkowiak, a także zgłoszony w ostatniej chwili Patryk Łoboda
Jak zwykle na meczu towarzyszyli nam niezawodni kibice, którzy przygotowali pokaz pirotechniczny urozmaicając nieco to co działo sie na boisku.
Bardzo dobre wieści dotarły do nas z ,,drugiego frontu” ponieważ rezerwy Sparty wygrały  swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej z wyżej notowaną po rundzie jesiennej drużyną Ogrol Sielinko. Mimo tego, że przegrywaliśmy 1-0 jeszcze przed przerwą udało nam sie wyrównać za sprawą Radka Książka. Druga połowa to całkowita dominacja Sparty czego udokumentowaniem były kolejne bramki. Radek Ksiażek strzelił jeszcze dwie bramki kompletująć hat-trick-a a po jednej bramce dołożyli Sebastian Lachowicz oraz Miłosz Kluza. W drugiej drużynie zadebiutował Daniel Araszkiewicz, który swoimi interwencjami w naszej bramce udowadnia, że mając 16 lat można z powodzeniem grać i być mocnym punktem zespołu sniorskiego.
Następny mecz nasze drużyny rozgrywaja w Szamotułach. Pierwszy zespół gra w najbliższą sobotę o godz 16.00 z Obrą Zbąszyń a w niedzielę o godz 11.00 drugi zespół bedzie gości drużynę TS 05 Nowy Tomyśl.