BYKI OBROWO – SPARTA SZAMOTUŁY 1 – 1

2019-05-07

Żeby wygrać mecz trzeba myśleć o nim zanim on się zacznie a w jego trakcie trzeba być skoncentrowanym i starać się wykorzystać każdą sytuację, ponieważ następnej może nie być. Kto dopisze sobie punkty przed spotkaniem czeka go niemiła niespodzianka. Tak właśnie stało się tym razem.

Już w pierwszej akcji meczu Jakub Smulski nieatakowany przez nikogo podaje do przeciwnika, ten jednym podaniem uruchamia napastnika gospodarzy, który staje w czystej sytuacji do zdobycia bramki. Kilkanaście minut póżniej w sytuacji sam na sam z bramkarzem w stuprocentowej sytuacji pudłuje Filip Kaszkowiak. Kilka minut potem Rafał Chmal nie strzela gola w bardzo dogodnej sytuacji. Kwintesencją braku kocnentracji była kuriozalna sytuacja kiedy to piłkę zmierzającą do pustej bramki ,,Byków’’ po strzale Rafała Chmala niepotrzebnie dotyka Denis Maćkowiak, który jest na pozycji spalonej. Zamiast pewnej bramki sędzia odgwizdał ,,spalonego” W całej tej lawinie błędów pod koniec spotkania Denis Maćkowiak wywalczył sobie rzut karny. Wydawało się, że los się do nas uśmiechnął i teraz już zapewnimy sobie trzy punkty. Niestety strzał Denisa z punktu karnego okazuje się niecelny i po odbiciu od poprzeczki piłka wraca na pole gry.

Mimo tych wszystkich błędów, to jednak My mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. Jednak w futbolu jest jak na rybach – ,,liczy się to co w sieci”. Bramkę na 1 – 0 w 17 minucie strzela Rafał Chmal wykorzystując ,,na raty” dobre podanie Filipa Kaszkowiaka, który ładnie urwał się obrońcy po prawej stronie boiska. W drugiej połowie w 60 minucie po płaskim ale niezbyt groźnym strzale gospodarzy tracimy bramkę. Mimo wielu okazji w tym spotkaniu nie padło już więcej bramek.
Tabela ułożyła się tak, że dopiero teraz przed nami spotkania z najmocniejszymi przeciwnikami – jeżeli nie wyciągniemy wniosków z błędów, które popełniamy to możemy mieć kłopoty ze zdobywaniem dalszych punktów.
Następne spotkanie rozgrywamy w sobotę 11.05 o godz 15.00 w Dusznikach z miejscowym ,,Sokołem” , który w tej kolejce zremisował 3-3 z drużyną Spójni Strykowo.