Mecz z Czarnymi Wróblewo przełożony na pątek 23 sierpnia
.....

Druga kolejka Poznańskiej Klasy Okręgowej w Dusznikach.....

Nasi niezawodni kibice Marek i Rafał odwiedzili boiska i stadiony naszych rywali 👌.....

Jeszcze tylko dwa tygodnie do inauguracyjnego meczu o pierwsze punkty w ramach rozgrywek poznańskiej klasy okręgowej. Spartanie przygotowują sie do rozgrywek od osiemnastego lipca. Przez ten czas odbyło sie kilkanascie treningów i rozegraliśmy dwa mecze sparingowe. Pierwszy mecz kontrolny odbył się w Koscianie gdzie ulegliśmy drużynie Obry w stosunku 4 : 3. Na boisku było widać, że zawodnicy wracają dopiero do swojego rytmu. Popełnialiśmy dużoniewymuszonych błędów i brakowało trochę sił, ale też kilka akcji z naszej strony zasugiwało na pochwałę. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Damian Cudaszewski, Denis Maćkowiak, oraz Adi Barański.

W minioną sobotę gościliśmy na naszym boisku zespół ,,Germani‘’ Kothen z Niemiec, który odbywał na obiektach Centrum Sportu krótkie zgrupowanie. Zespół Germani gra w Niemczech na podobnym poziomie rozgrywkowym jak nasz zespół w Polsce. 
Mecz poczatkowo prowadzony był na naszej połowie, ale szybko uporządkowaliśmy grę i zaczęliśmy dominować na boisku.

.....

Dużymi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2019/2020 w poznańskiej klasie okręgowej. Wielkopolski ZPN, korzystając z przerwy rozgrywkowej, planuje na sezon 2019/20 ujednolicić liczebność Klas Okręgowych w województwie. Do tej pory, w zależności od okręgu, liczyły one 14 bądź 16 drużyn. Po przeanalizowaniu wszystkich możliwych wariantów, Wydział Gier i Ewidencji zaproponował zwiększenie składu Klas Okręgowych do 16 zespołów każda.

Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie jednolitych, czytelnych zasad awansów i spadków już od sezonu 2019/20. Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że w nowym sezonie wszystkie rozgrywki prowadzone będą bezpośrednio przez Wielkopolski ZPN, podział grup ustalony zostanie wyłącznie na podstawie położenia geograficznego.
Według tego projektu SPARTA będzie grała w gr. 4 poznańskiej Klasy Okręgowej. 
Poniżej lista naszych potencjanych przeciwników a także mapka pokazująca gdzie będziemy gościć w nadchodzącycym sezonie.
Ostateczny kształt rozgrywek zostanie określony przez WZPN na zebraniu w dniu 11.07.

.....

Znamy już naszych rywali w czasie letniego okresu przygotowawczego. Pierwszy sparing gramy 20.07. w Koscianie z IV ligową Obrą. Tydzień później gościmy w Szamotułach zespół Germani Kothen z Niemiec, następnie w Szamotułach podejmiemy Sokoła Pniewy, a na tydzień przed rozgrywkami zmierzymy sie na własnym boisku z Kłosem Gałowo.

20.07.2019 Obra Kościan - Sparta Szamotuły godz 15.00
27.07.2019 Sparta Szamotuły – Germania Kothen godz 17.00
03.08.2019 Sparta Szamotuły – Sokół Pniewy godz 15.30
10.08.2019 Sparta Szamotuły – Kłos Gałowo godz 17.00

Start rozgrywek ligowych wstępnie został przewidziany na 15.08.2019.

.....

W sobotę o godz 14.00 gościliśmy w Konarzewie na przedostatnim meczu rundy wiosennej. Zespół Orkana bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie więc spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Inaczej niż w poprzednich meczach Sparta nie przeważała a gospodarze grali bardzo odważnie i wysoko w obronie. W początkowej fazie meczu stworzyli sobie nawet kilka sytuacji podbramkowych, jednak do przerwy to my strzeliliśmy dwie bramki. W odróznieniu do gospodarzy kluczowe podania były precyzyjniejsze a egzekutorzy konkretniejsi w sytuacjach podbramkowych. .....

W minioną sobotę o godz 17.00 odbyła się 24 kolejka klasy okręgowej. Sparta na swoim boisku podejmowała zespół Orła Granowo. Mecz piątej drużyny z drugą drużyną w tabeli był ciekawym widowiskiem a zawodnicy kilka razy za swoje akcje otrzymali od kibiców gromkie brawa. Spotkanie odbyło się według znanego nam już scenariusza – bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu Sparty a druga część meczu to już akcja za akcję i dużo przypadkowości w grze. 

.....

W niedzielę 26 maja o godz 14.00 Sparta gościła na boisku w Słopanowie.

Przed meczem wiadomo było, że dla obydwu drużyn punkty są bardzo ważne – Sparta walczy o czołowe miejsce w tabeli a Orły szukają punktów potrzebnych do utrzymania się w klasie okręgowej.
Mecz był żywym widowiskiem. Sparta starała się kontrolować spotkanie i utrzymywać się przy piłce a goście groźnie kontratakowali. W 23 minucie po faulu na Rafale Chmalu, Tobiasz Piątek pewnie wykonał rzut karny i prowadziliśmy 0 – 1. Pod koniec pierwszej połowy, w 40 minucie Damian Cudaszewski zainicjował akcję lewą stroną boiska, podał w pole karne, a tam znalazł się Filip Kaszkowiak, który pokonał bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron ciągle przeważała Sparta, ale goście coraz groźniej atakowali. 

.....

W cieniu walki o Mistrzostwo Polski - w Szamotułach odbył się mecz najlepiej punktujących wiosną drużyn w poznańskiej klasie okręgowej. W strugach deszczu kibice obejrzeli wszystko to, co jest możliwe w meczu piłkarskim. Padło kilka bramek, były żółte i czerwone kartki, rzut karny oraz dramatyczne zwroty akcji i emocje do ostatniego gwizdka. Mecz rozpoczął sędzia w asyście odgłosu burzy, która przechodziła nad Szamotułami. Zawodnicy obydwu drużyn potrzebowali trochę czasu by dostosować się do panujących warunków. Szybciej zrobili to Spartanie, którzy zyskali przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce. W 32 minucie pod własnym polem karnym piłkę odzyskał Jasiu Bigos – popędził z piłką lewą stroną boiska, podał do Denisa Maćkowiaka, ten popisał się bardzo ładną asystą do Damiana Cudaszewskiego, który z zimną krwią wykończył kontratak. W 39 minucie ponownie wspaniała akcja – tym razem Olka Pieczaka, który odzyskał piłkę w środku pola, minął trzech przeciwników i podał do Denisa Maćkowiaka - ten w akcji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Patrii. Po zmianie stron jak to zwykle bywa oddajemy inicjatywę i goście doprowadzają do wyrównania.

.....

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>