10 bramek w Szamotułach

2017-06-21
Ostatni mecz w sezonie 2016/2017 Sparta rozgrywała na własnym stadionie podejmując sąsiada w tabeli Mawit Lwówek.

Nikt z przybyłych na ten mecz kibiców nie spodziewał się takiego ostrego strzelania z obu stron przy czym szamotulanie strzelili dwa więcej od rywala i wygrali 6-4 prowadząc do przerwy 3-0 po trafieniach Rafała Chmala, Miłosza Nowika i Rafała Krówczyńskiego. Po golu na 2-0 strzelonym przez Miłosza Nowika drużyna wraz z młodym tatą wykonała tzw "kołyskę" dla nowonarodzonego syna strzelca tej bramki Miłosza.

Po przerwie szamotulanie wyszli już na prowadzenie 5-0 po bramkach Dominika Rzeszowskiego i Rafała Chmala jednak doświadczony zespół Mawitu dzielnie się trzymał i kontratakował zdobywając w tej części spotkania cztery brami w tym dwie z rzutów karnych. Szóstą bramkę dla Sparty zdobył ponownie młody tata Miłosz Nowik i mecz zakończył się nieoczekiwanym rezultatem istnie hokejowym.
Drużyna gospodarzy wyszła na to spotkanie bardzo młodym składem (średnia wieku 20,11 lat)

Po meczu nasi najwierniejsi kibice przygotowali na zakończenie sezonu grila z kiełaską, karkówką i kaszanką, oraz dodatki w postaci napoi niekoniecznie gazowane  😉